Bolu Kent Konseyi’nde Özçelik Dönemi Başladı

Bolu Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Genel kurulda üyelerin önerisiyle tek aday olan eski Dernekler Müdürü Refik Özçelik, Bolu Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.

Bolu Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu, Cuma günü 15.30-17.00 saatleri arasında Bolu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve konsey üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Olağan Genel Kurulda, Şubat ayında hayatını kaybeden Mimar Garipoğlu’ndan boşalan Konsey Başkanlığı’na Bolu Valiliği eski Dernekler Müdürü Refik Özçelik seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okuması ile başlayan Genel Kurul’da yeter sayısının oluşmasının ardından Bolu Kent Konseyi Genel Sekteri Mustafa Namdar, genel kurulu açarak gündemin ilk maddesi olan yoklamayı yaptı.

Ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Demokrasi şehitleri adına iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Gündem maddelerine göre daha sonra divan kurulu ve tasnif kurulu başkan ve üyelerinin seçimine geçildi. Açık oylama ile gerçekleşen seçimlerde; Divan başkanlığına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, divan başkan yardımcılığına Belediye Meclis Üyesi Kazım Konak, katip üyeliklerine ise Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Harun Yıldız ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hacer Aşık seçildi.

Genel Sekter Mustafa Namdar tarafından Konsey faaliyet raporunun okunmasının ardından seçimlere geçildi.  Namdar, Konsey Başkanlığına en uygun ismin Bolu Valiliği eski Dernekler Müdürü Refik Özçelik’in olduğunu söyleyerek üyelere önerdi. Başka bir adayın çıkmaması üzerine açık oylama ile gerçekleşen seçimlerde Bolu Valiliği eski Dernekler Müdürü Refik Özçelik oy çokluğu ile Bolu Kent Konseyi Başkanı olarak seçildi.

Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, oylama sonucu kürsüye gelerek üyelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Genel kurul sonucu 9 kişilik asil yönetim kurulu da şu isimlerden oluşuyor: “Süleyman Özbağ, Fatma Lebibe Özçağlar, Hatice Albayrak, İlhami Otacıoğlu, Mazhar Bozoğlu, Muharrem Demirel, Remzi Kocaman, Sadık Şevket Çatladıoğlu, Uğur İlhan”

KONSEY ÜYELERİ PROJELER HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Bolu Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu sonrası Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Konsey üyelerine belediyenin yaptığı ve yapmakta olduğu projeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sunum öncesi kısa bir konuşma yaparak, Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Başkan Yılmaz daha sonra da katılımcılara Bolu’nun mega projeleri olan Büyüksu Gölet Projesi, Gölcük, Yeşilyol, Kuruçay ve Sanayi projeleri ile ilgili üç boyutlu görsellerle destekli bir sunum gerçekleştirdi.

Haber/Foto: Hakan KAPUCU

 

KENT_KONSEYi_6 KENT_KONSEYi_5 KENT_KONSEYi_4 KENT_KONSEYi_3 KENT_KONSEYi_2 KENT_KONSEYi_1 163A0554