Bolu Kent Konseyi Coşkunyürek’i ziyaret etti

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Kent Konseyi Başkanı Nadir Garipoğlu, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin İka ve konsey üyeleri ile parti binasında bir araya geldi.

21 Aralık’ta yapılan kongre ile göreve devam eden Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’e ziyaretler devam ediyor. Tecrübeli siyasetçinin son ziyaretçileri Bolu Kent Konseyi üyeleri oldu. Çarşamba günü saat 16.30’da parti binasında gerçekleşen ziyarete Bolu Kent Konseyi Başkanı Nadir Garipoğlu, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin İka ve konsey meclis üyeleri katıldı.

“İKTİDAR PARTİSİNİN DESTEĞİNİ ÖNEMLİ BULUYORUZ”

İl Teşkilatını, kendilerini tanıtmak ve Konsey’in işleyişi hakkında bilgiler vermek üzere ziyaret ettiklerini belirten Kent Konseyi Başkanı Nadir Garipoğlu, toplumu oluşturan her gruba eşit mesafede yaklaştıklarını söyledi. Bolu Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyen Garipoğlu, “Belediye ile uyum içerisinde devam ettirmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Arkadaşlarımız ile iyi bir çalışma içerisine girdiğimiz inancındayım. İktidar partisinin desteğini önemli buluyoruz Bolu meseleleri hakkında. Zaten belediyemiz çalışıyor her ne kadar da muhalifler şöyle böyle dese de. Biz halkın içindeyiz. Bütün sivil toplum örgütü genel kurulu temsilcimiz. Onlarla sürekli temas ediyoruz” diye konuştu.

“HALK MECLİSLERİ GİBİ  ETKİ EDECEĞİ İNANCINDAYIM”

Kent Konsey’lerinin 2006 yılında çıkan bir yasa ile yürürlüğe girdiğini kaydeden Yüksel Coşkunyürek’te Kent Konseyi’nin şehrin gelişimi noktasında büyük sorumluluklar üstlendiğini söyledi. Yüksel Coşkunyürek, “İlk kurulduklarında ‘ne olacak, işleyişi ne, nasıl bir etkisi olacak’ diye bir tereddüt vardı fakat şuanda yavaş yavaş oturuyor. Bütün herkes bunu benimsemiş durumda. Görev alanlar  bunun heyecanı ile çalışıyorlar. Ben inanıyorum ki ilerleyen yıllarda Kent Meclisleri sanki Halk Meclisleri gibi  etki edeceği inancındayım. Sanki o şehrin gelişmesinde, kalkınmasında, ekonomik ve sosyal yapısında”  dedi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Kendilerine düşen her sorumlulukta göreve hazır olduklarını kaydeden tecrübeli siyasetçi, sözlerine şu şekilde devam etti:”Bizler siyasi irade olarak burada Kent Konseyi’nin her zaman yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Belediye başkan yardımcımız burada. Sizlerde belediyemiz ile diyalog halinde olduğunuzu söylediniz. Çalışmaları yakinen takip ediyorsunuz. Dışarıdan gelen misafirlerimiz de halkımız gibi Bolu’nun son 10 yılda nasıl geliştiğine şahit oluyor ve bunu da bizlere iletiyor. Belediyemizin, başkanımızın ortaya koyduğu çalışmadan dolayı memnunuz. Halkımız da memnun. Belediye Başkanımıza ve ekibine de buradan  bir kez daha teşekkür ediyoruz. Tabi ki burada Kent Konseyi’nin vereceği destek ve katkılar da önemli. Bunu da çok önemsiyoruz. El birliği içerisinde olacak bu iş. Ortak aklı birlikte bulmamız gerekiyor.”

“KATILIMCI DEMOKRASİNİN EN İYİ UYGULANABİLECEĞİ ALANLARDAN BİR TANESİ”

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka’da konuşmasında Yüksel Coşkunyürek başkanlığında oluşan yeni il yönetimini tebrik ederek başladı. İka, “Geçirmiş olduğunuz güzel bir kongre sonrası almış olduğunuz görevlerden dolayı hayırlı olsun diyorum. Allah utandırmasın” diye konuştu.  Konuşmasının devamında konseyin önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı İka, “Kent Konseyi, son yıllarda Türkiye’de başlayan değişimin en güzel örneklerinden bir tanesi. Katılımcı demokrasinin en iyi uygulanabileceği alanlardan bir tanesi. Bu ziyaretimiz, kabul edilen bu yasanın oyalamasında ve diğer aşamasında katkısı olan il başkanımızın da burada bulunmasından dolayı önem arz ediyor. Kent Konseyi’nde tüm sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar yer almakta. Bu katılımcılarla birlikte bir yönetim kurulu teşekkül etmekte” diye konuştu. Kent Konseyi’nin en büyük görevinden bir tanesinin İzzet Baysal Şükran Günleri’nin tertip edilmesi olduğunu kaydeden Hüseyin İka, artık konseyde farklı konularda görüşülerek karara bağlandığı ve halka duyurulduğunu söyledi.

 

KAYNAK : http://www.boluolay.com