Başkan Yılmaz Kent Konseyi’ni ağırladı

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cuma günü yapılan Olağan Kongre’de göreve gelen Bolu Kent Konseyini kabul etti. Konsey Başkanı Refik Özçelik ve yönetimine başarılar dileyen Yılmaz, “İnşallah el birliği ile Bolu’muzu daha yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz” diye konuştu.

Bolu Kent Konseyi’nin Cuma günü gerçekleşen Olağan Genel Kurulu’nda seçilerek 2 yıllığına göreve gelen Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, 9 kişilik yönetimiyle birlikte ilk ziyaretini Bolu Belediyesi’ne yaptı.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile saat 10.30’da başkanlık makamında bir araya gelen Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, ilk ziyareti Bolu Belediyesi’ne yaptıklarını belirtti ve yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Daha sonra Konsey çalışmaları ve planlanan projeler hakkında bilgiler veren Başkan Refik Özçelik, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Bolu Kent Konseyi’nin en büyük destekçisi olduğunu belirti ve teşekkür etti. 2 yıllık süreçte de verimli bir çalışma  yürüteceklerini vurguladı.

“ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAĞIZDAN ŞÜPHEM YOK”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve 9 kişiden oluşan yönetim kurulunu tebrik etti. Kent Konseyi’nin “kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek” gibi önemli kuruluş amaçlarının olduğunu belirten Belediye Başkanı Yılmaz, “Önemli bir sorumluluk aldınız. Hepinizi tebrik ediyorum. Bolu’muza önemli katkılar sağlayacağızdan hiçbir şüphem yok. Şehrin seçilmiş belediye başkanı olarak, Bolu’muzun yararına olan her türlü adımda dün olduğu gibi gelecekte de destekçiniz olacağım. İnşallah Bolu’muzu el birliği ile daha yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz” diye konuştu.

Haber/Foto: Hakan KAPUCU

 

kent_konseyi_ziyaret_3 kent_konseyi_ziyaret_2 kent_konseyi_ziyaret_1