BOLULU BÜROKRATLAR BOLU’DA BİR ARAYA GELDİ

Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde görev yapan Bolulu bürokratlar Bolu’da bir araya geldi. Bolu Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Bolu Kent Konseyi’nin organizasyonunda gerçekleştirilen programda bürokratlara belediye projeleri ile ilgili bir sunum yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Sizlerin de desteği ile hep birlikte Bolu’yu dünyada yaşanılabilir kentler arasında ilk on içerisine taşıyacağız” dedi.

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde görev yapan Bolulu bürokratlar, Bolu Belediyesi’nin ev sahipliği ve Bolu Kent Konseyi’nin organizasyonunda gerçekleştirilen bir programda Bolu’da bir araya geldi. Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen, İhsan Ağcan ile Ekrem Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, daire müdürleri, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve Konsey üyeleri, Ankara Bolu Federasyonu Başkanı Yakup Evirgen, Ankara ve İstanbul’da bulunan Bolulu derneklerin başkanları ve Türkiye’nin birçok yerinde görev yapan Bolulu bürokratlar katıldı.

“Bolu’yu dünyada yaşanılabilir kentler arasında ilk onlara taşıyacağız”

Öğlen yemeği ile başlayan program daha sonra Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın belediye projeleri hakkında gerçekleştirdiği sunum ile devam etti. Sunumu sırasında hedeflerinin Bolu’yu dünyada yaşanılabilir kentler arasında ilk sıralara kadar yükseltmek olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Sizlerin de destekleri ile inşallah Bolumuzu ilerleyen dönemlerde dünyada yaşanılabilir kentler arasında ilk sıralara kadar yükselteceğiz. Ben bu güne kadar özellikle Ankara bürokrasisinde bizlere destek veren Bolulu bürokratlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yılmaz bürokratlara gerçekleştirdiği sunumun devamında, Büyüksu Göleti, Kuruçay Deresi Islah ve Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi, Gölcük Teleferik Projesi başta olmak üzere Bolu Belediyesi tarafından yürütülen bütün projeler hakkında bilgiler verdi.

“Bu projelerin hayata geçeceğine bütün kalbimle inanıyorum”

Başkan Alaaddin Yılmaz’ın sunumunun ardından bir konuşma yapan Ankara Bolu Federasyonu Başkanı Yakup Evirgen; “Ankara’da ben arkadaşlarımı bu programa davet ederken Bolu’da bizlere Bolu’yu geleceğe taşıyacak projelerin tanıtımı yapılacak diye konuştum. Bunu her zaman inanarak söyledik ve biz Bolu’nun 10 sene önceki halini de biliyoruz, şimdi ki halini de biliyoruz ve geleceğine de inanıyoruz. Başkanımız bizlere bunları az önce arz etti. Bolu’yu geleceğe taşıyacak olan bu projeler oldukça iddialı görünüyor ve ben bütün kalbimle bu projelerin bir gün hayata geçeceğini biliyorum. Bizler Ankara’da Bolu için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bizlere Bolu için gelen her türlü istek ve talep emirdir. Bu duygularla hepinizi saygı ile selamlıyor Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz başta olmak üzere böyle bir programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu tür toplantılar Bolumuz için son derece önemli”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun geçmişten bu güne kadar geldiğini noktayı bizlere çok güzel anlattı ve önümüzdeki vizyonu da ortaya koydu. Bolu eskiden kasaba havasını kıramamış bir şehirken artık hızla değişiyor, dönüşüyor ve aynı zamanda çağa da ayak uydurarak güzelleşiyor. Bu manada ben sizlerin huzurunda bir kez daha Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a ve tüm ekibine teşekkür etmek istiyorum. Bolu şu anda Türkiye’de yaşanılabilir en güzel üçüncü şehir. Bu neden bir olmasın ya da Bolumuz neden dünyada yaşanılabilir kentler arasında ilk onlara girmesin. Bunların hepsi inşallah zamanla olacak. Sizler Ankara’da Bolumuzu temsil ediyorsunuz ve ben bu tür toplantıların son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Ben bugün bu programa katıldığınız için sizlere ve programı düzenlediği için Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz başta olmak üzere emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum”

“Bolu her anlamda lokomotif bir nokta”

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise; “Rabbim inşallah bizleri her zaman böyle güzel ve anlamlı birlikteliklerle bir araya getirsin. Hamdolsun Bolu gerçekten çok güzel bir şehir ve bunu hepimiz biliyoruz. Bolu bir kere Organize Sanayi Bölgesi (OSB) dolu olan, üniversitede hedeflediği sayılara ulaşmış olan Türkiye’de yaşanılabilir kentler arasında 3. sırada olan bir il. Türkiye’deki beyaz et ihtiyacının üçte birini tek başına karşılayan, belki çok bilinmiyor ama ham deri sanayinin ihtiyacının % 40’ını Gerece ilçemiz alıyor götürüyor. Dolayısıyla Bolu aslında belli sektörler için de çok lokomotif bir nokta. Başkanımız Bolu’nun daha iyi noktalara gelmesi adına ürettiği projeleri bizlere anlattı. Bunlar çok ciddi projeler ve bu projelerin hayata geçmesi için böyle toplantılar çok önemli diye düşünüyorum. Bu vesile ile bizleri bir araya getiren Kent Konseyi Başkanımız Refik Özçelik’e, ev sahipliği yapan Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a ve özellikle katılan siz değerli Bolulu bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Bolu’nun 50 yılına ait projeler”

Programda son olarak konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş; “Belediyemizin Bolu’nun geleceğin 50 yılına ait tasavvurları var ve bunları gerçekleştirmek istiyor. Bunları gerçekleştirmek için de bir iradeye sahip. Bolu’nun gelecekte nasıl bir şehir olacağı yönünde vatandaşa bir alternatif sunuyor: bu alternatifi değerlendirmek te vatandaşımızın kararında olacaktır. Çünkü vatandaşımızı karşımıza aldığımız zaman bu ilerlemeyi çok ağır yapabiliriz. Nitekim sanayinin taşınmasında baştan çok ciddi zorluklarla karşılaşılmış. Daha sonra belediyemizin yapmış olduğu çalışmalarla bu sanayi alanının nasıl değerlendirileceği yönünde insanlara sunumlarıyla, onları bilgilendirmesiyle birlikte bu sürecin hızlı olduğunu gördük. Şimdi artık sonuçlanma noktasına geldik ve Bolu Halkı aslın benim gözlemlediğim kadarıyla çok sessiz çok itiraz etmeyen bir halk. Ancak iyi niyetli olduğu için de yanlış yönlendirilmeye de müsait bir halk. Biz vatandaşımızı iyi bilgilendirirsek, meselelerde yanımıza alırsak bu şekilde daha hızlı mesafe kat ediyoruz. Bu konuda Kent Konseyine daha çok iş düşüyor. Eğer bu projeleri gerçekleştirme yönünde karşılaşacak zorluklarda vatandaşla iç içe, onları bilgilendirerek, onlarla birlikte karar almayı sağlayarak bu adımlar atılırsa ben Bolu’nun gelecekte çok daha güzel ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu çalışmada bulunan Belediye Başkanımıza, Belediye çalışanlarımıza, projelerde görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah Ankara’da bulunan Boluluların da yardımıyla bu işler başarılacaktır. Türkiye biliyorsunuz güçlü bir merkezi bürokrasiye sahip bir ülke. Yerelde bir takım şeyleri düşünmeniz yetmiyor. Çalışmaları Ankara ile birlikte yapmanız gerekiyor. Bu kapsamda sizin fonksiyonunuz çok önemli. Şimdiye kadar yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bolulu bürokratlar Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne hayran kaldı

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’ndeki programın devamında Bolulu bürokratları Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne götürerek orada yapılan çalışmaları yerinde anlattı. Bürokratlar özellikle içerisinde mandalina ve portakal da olmak üzere birçok tropikal bitki ve meyvenin yer aldığı Tropikal Bitki Serasına ve domateslerini dalından taze taze koparıp yiyebildikleri Topraksız Tarım Serasına hayran kaldılar.

Kaynak:  http://www.bolu.bel.tr/haber/5053/17/

Haber / Fotoğraf: Oğuzhan YALINIZ