Mimar Nadir Garipoğlu Kent Konseyi Başkanı Seçildi

Yeni dönem ile birlikte ilk toplantısını gerçekleştiren Bolu Kent Konseyi, gündemde yer alan başkanlık seçimini gerçekleştirdi. Yeni Bolu Kent Konseyi Başkanı oy birliği ile Mimarlar Odası eski Başkanı Nadir Garipoğlu seçildi.

Bolu Belediyesi’nde Bolu Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyeleri seçimi yapıldı. Bolu Kent Konseyi’nin Başkanlığına çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin önerisi üzerine Mimarlar Odası eski Başkanı  Nadir Garipoğlu getirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, sendikaların, üniversite temsilcileri ve muhtarların katılımıyla gerçekleşen seçim Bolu Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.

“Türkiye’ye örnek bir il olalım”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşmasında yeni yönetime başarılar dileyerek, kent konseyinin ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Bolu ile ilgili proje üretmelerini istedi. Başkan Yılmaz, “Kent konseyinde görevli olan kişiler şehrin sorunların çözümü noktasında bir çalışma yapsınlar. Bu sorunları el birliği ile çözelim birlikte yeni projeler üretelim ki  bunun sonucunda Türkiye’ye örnek bir il olalım” dedi.

“Daha güzel çalışmalara birlikte imza atacağız”

Yeni Başkan Nadir Garipoğlu’da kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Garipoğlu; “Bu göreve layık görüp beni seçtiğiniz için hepinize teşekkür ederim Turgut Kalaycıoğlu’ndan bu bayrağı devraldım. Kendisine de yaptığı hizmetlerden dolayı da teşekkür ederim. Bundan sonra  yürütme kurulundaki arkadaşlarla ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Bolu’da daha güzel çalışmalara birlikte imza atacağız” dedi.

“Bolu yaya öncelikli bir şehir olacak”

Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı’da toplantıda yaptığı konuşmada Bolu Valiliği’nin, Bolu’nun yaya öncelikli bir şehir olması için çalışmalar yaptığını belirterek,  yaya öncelikli bir şehirde insanların daha huzurlu yaşayacağını vurguladı.Kartlı; “Bolu Belediyesi tarafından Bolu’da çok güzel işler yapılıyor. Yaya kaldırımında artık araçlar olmasın. İnsanlar istedikleri gibi Bolu’da yürüyebilsin valiliğin de bu konuda ciddi çalışmaları var.Bolu farklı bir şehir olsun Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir olsun”diye konuştu.

toplant_1 toplant_2 toplant_3 toplant_4 toplant_5