ÖZEL BİREYLER MECLİSİ’NDEN ENGELLİLERE YÖNELİK MESLEK EDİNDİRME KURSU

Bolu’da engelli gençler Kent Konseyi Özel Bireyler Meclisi tarafından açılan meslek edindirme kursları sayesinde meslek sahibi olacak. Kurslar için oluşturulan 2 atölyenin açılışı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve diğer kurum müdürlerinin katıldığı açılış ve protokol töreni ile gerçekleşti.

Bolu’da özel eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra iş bulamadıkları için büyük sıkıntı yaşayan engelli gençler artık Bolu Kent Konseyi Özel Bireyler Meclisi’nce “Üretimde bende varım” sloganı ile açılacak meslek edindirme kursları sayesinde kendi ayakları üzerinde durabilecek.

Bolu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kent Konseyi Özel Bireyler Meclisi ve İş-Kur Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen kurslar için bugün öğleden sonra Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bir açılış ve protokol imza töreni düzenlendi.

Kurumlar arasında yapılan protokol için imzaların atılarak, iki el sanatları atölyesinin açılışının gerçekleştiği törene Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İş-Kur İl Müdürü İsmail Yalçın, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, Kent Konseyi Özel Bireyler Konseyi Başkanı Şeyda Ay, engelliler ve aileleri katıldı.

Özel Bireyler Meclisi Başkanı Şeyda Ay, programda bir konuşma yaparak projenin ayrıntılarını paylaştı. Ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve İş-Kur İl Müdürü İsmail Yalçın, engelliler için büyük önem taşıyan meslek edindirme kurslarının protokolünü imzaladılar.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, protokol töreni sonrası beraberindekilerle Özel Bireyler Meclisi ile Bolu Belediyesi’nin açtığı kursları gezdi. Özel Bireyler Meclisi Kurslarında eğitim gören engelliler Başkan Yılmaz’a büyük ilgi gösterdi. Yılmaz, engelli gençler ve aileleri ile yakından ilgilenerek bol bol fotoğraf çektirdi.

Haber/Fotoğraf: Hakan KAPUCU

 

 

 

 

http://www.bolu.bel.tr/haber/6585/17/

Haber tarihi: 07 / 12 / 2017