Vali Baruş Kent Konseyi’ni Ağırladı

Bolu Valisi Aydın Baruş, geçtiğimiz günlerde yapılan Olağan Kongre’de göreve gelen Bolu Kent Konseyini kabul etti. Konsey Başkanı Refik Özçelik ve yürütme kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten  Vali Baruş, “İnşallah Bolu için, el birliği ile güzel işler yapılır”diye konuştu.
Bolu Kent Konseyi’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Olağan Genel Kurulu’nda seçilerek 2 yıllığına göreve gelen Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, 9 kişilik yürütme kurulu üyeleriyle birlikte Bolu Valisi Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.
Ziyarette ilk olarak Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, yürütme kurulu üyelerini Vali Baruş’a tanıttı ve daha sonra konsey çalışmaları, konseyin yapısı ile planladıkları projeler hakkında Vali Baruş’a bilgiler aktardı.
“İNŞALLAH BOLU İÇİN, EL BİRLİĞİ İLE GÜZEL İŞLER YAPILIR”
Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve yürütme kurulu üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Vali Baruş, “Yeni oluşturulan Kent Konseyimizin yürütme kurulu üyelerini aramızda görmekten memnuniyet duydum. Kent Konseyleri şehirler için toplumun düşüncelerini, kanaatini yansıtması ve bu kanaatin de Belediye yönetimlerine yansıması açısından son derece önemli bir kurumdur. Demokratik bir kurumdur ve yerel yönetimlere önemli derecede yol gösteren, rehberlik eden, vatandaşın, sivil toplum kuruluşlarının nabzının belediyede atmasını sağlayan önemli bir kurumdur. Bu anlamda  yeni Kent Konseyimizin bünyesinde çok değişik sivil toplum kuruluşlarından temsilciler bulundurması münasebetiyle de  kamuoyunun düşüncesini, duyarlılığını, belediye yönetimine aksettirmesi açısından ve şehrin sorunlarını gündeme getirmesi açısından önemli bir görevi yerine getireceğine inanıyorum. Bu münasebetle de yeni yönetime seçilen tüm değerli üyelerimizi tebrik ediyorum. İnşallah Bolu için, el birliği ile güzel işler yapılır ve aynı zamanda da vatandaşın gerçek gündeminin ele alınmasını sağlar.  Gerek Belediye Meclisi’nin aldığı kararlarda gerekse günlük kararlarda önemli bir yol gösterici olur. Üstlenmiş olduğunuz bu görevi yerine getirirken sizlerin toplumun gerçek gündemini daima yansıtacağınızdan benim şüphem yok.  Bu yeni görevin Bolu’ya çok değerli katkılar sunacağına inancımı bir kez daha tekrar ediyorum. Yeniden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
DSC_0098 DSC_0101 DSC_0102 DSC_0105