Haberler

“Köroğlu Resim Sergisi” Açıldı

Bolu Kent Konseyi “Köroğlu Resim Sergisi” Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

2013 yılından itibaren bugüne kadar yapılmış olan, Bolu Kent Müzesi’nde bulunan, ulusal ve uluslararası sanatçılara ait, Köroğlu’yu anlatan 39 eserden oluşan “Köroğlu Resim Sergisi” 06 Ocak 2020 Pazartesi günü saat: 17.00’de Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı.

Açılışa, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Kent Konseyi Başkanı Haşim Ulusoy, Bolu CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın, Bolu Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Bolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, BOFSAD Başkanı Hamza Canbaş, kurum müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“Köroğlu Resim Sergisi” açılışında ilk konuşmayı yapan Bolu Kent Konseyi Genel Sekreteri, Bolu CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın; “Bolu Kent Müzesi’nde bulunan, ulusal ve uluslararası sanatçılarımızın bir destan kahramanı olan, Köroğlu temalı yağlıboya resim sergisine hoş geldiniz.”diye ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sergi açılış konuşmasında; “Bolu’muza hayırlı olsun. İnşallah bu tür sergileri daha fazla açmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte inşallah daha uygun mekânlarda bunları tekrarlarız. Hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”diye ifade etti.

BSM Kurs öğretmenleri yan flütte Özge Erk, Gitarda Utku Çoban’ın müzik dinletisi eşliğinde açılışı yapılan sergide, sanatseverlere Iza buğdayından hazırlanmış el emeği, ev yapımı ürünlerden oluşan kokteyl ikram edildi. “Köroğlu Resim Sergisi” 11 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 

 

Haber: http://www.bolmedya.com/haber/koroglu-resim-sergisi-acildi/1042/

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu